„Oslovila ma vízia Banskej Bystrice, nad ponukou som neváhal,“ hovorí Michal Roman

6.8.2020
V defenzíve HC ´05 Banská Bystrica dostane šancu 22-ročný bek Michal Roman. Rodák z Kysuckého Nového Mesta prichádza pod Urpín po dvoch rokoch v HKM Zvolen, počas uplynulej sezóny ale hosťoval v Liptovskom Mikuláši.

„Posledný ročník bol taký zvláštny. Začal som vo Zvolene, následne som išiel do Liptovského Mikuláša, kde som mal byť mesiac, ale predĺžilo sa to. Pôsobenie v Mikuláši mi však dalo veľa, pretože som dostal dosť priestoru na ľade a bol som spokojný. Všetci v tom klube sa ku mne správali fajn,“ pochvaľuje si Roman pôsobenie na Liptove. V drese nakoniec posledného tímu tipsportligovej sezóny 2019/20 odohral 35 stretnutí (1+3).

Do Banskej Bystrice ale prichádza z konkurenčného Zvolena: „Je to trochu zvláštne aj pre mňa, že idem k rivalovi, ale dostal som serióznu ponuku a možnosť hrať pod kvalitným trénerom v silnom tíme, čo ma oslovilo. Oslovila ma tiež vízia klubu. Neváhal som,“ vysvetľuje: „Prostredie v Banskej Bystrici viac-menej poznám, keďže tu trávim už štyri roky letnú prípravu. Nové je jedine prostredie kabíny, ale verím, že si na to rýchlo zvyknem,“ očakáva Michal Roman.

Norbertovi Javorčíkovi nechýbal v stredu na prvom zraze: „Na ľad som sa už veľmi tešil, dlho som na ňom nebol. Prevládajú teda pozitívne pocity,“ pokračuje v rozprávaní. Hlavného kouča „baranov“ pozná: „Bol ako asistent, keď som bol na MS do 18 rokov. Poznám ho z mládežníckej reprezentácie a vlastne trénoval brata, takže nie je pre mňa neznámou. Párkrát som s ním bol aj v letných mesiacoch na tréningu.“

Ambície do novej sezóny má jasne dané: „Chcem pomôcť tímu najlepšie ako budem vedieť, plniť pokyny trénerov a vyhrávať zápasy. To je najviac čo športovec chce,“ hovorí: „Banská Bystrica je klub s ambíciami a dáva šancu mladým, čiže sa to tak dobre stretlo. Pre mňa je to ideálne,“ dodal Michal Roman.

Matej Kubove

Foto: Ivan Golembiovský

„Oslovila ma vízia Banskej Bystrice, nad ponukou som neváhal,“ hovorí Michal Roman